2024 m. gegužės 19 d., sekmadienis
Paieška



Oginskių paveldo kelias

2024-05-06
Čiurlionio kelio topografijos savaitės ,,Čiurlionio Lietuva“ renginys Rietave

2024 m.  gegužės mėnesį,  jau šeštą kartą per Lietuvą keliauja Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelio topografijos savaitės renginių programa ,,Čiurlionio Lietuva“, kuri šiemet yra skirta temai ,,Dangus“. Čiurlionio kelias yra pirmasis Lietuvoje sertifikuotas nacionalinis kultūros kelias. Topografijos savaitė keliauja per septynis Lietuvos miestus - Vilnių, Kauną, Varėną, Druskininkus, Plungę, Palangą ir Rietavą. Šie miestai yra Čiurlionio kelio centrai. Tai yra Lietuvos miestai, kurie buvo svarbūs M. K. Čiurlionio gyvenime.

Pirmoji kultūrinio topografijos projekto ,,Čiurlionio Lietuva“ programa 2019 m. buvo orientuota į muzikinį M.K. Čiurlionio palikimą. 2020 m. Čiurlionio kelio  savaitė buvo skirta jo dailės kūriniams: ,,Zodiakas“, ,,Pavasaris“, ,,Vasara“, ,,Žiema“, o 2021 m. buvo pristatytas M.K. Čiurlionio literatūrinis palikimas. 2022 metai buvo skirti temai ,,Žemė“. 2023 metas pažvelgta, kaip Čiurlionio kūryboje atsispindėjo miško ir miesto temos, o 2024 m. kylama aukštyn ir kviečiama patyrinėti, kokią reikšmę  M.K. Čiurlionio kūryboje ir gyvenime turėjo dangaus tema.

Gegužės 3 d. M.K. Čiurlionio kelio topografijos savaitės renginių programa buvo pristatyta Rietavo gyventojams. Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Angelų vienybė“. Jį vedė Ukrainos dailininkų sąjungos narė dailininkė Nomeda Čiurlionytė,  jau 14 metų gyvenanti Ukrainoje. 2022 m. prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą ji pradėjo piešti amuletus su angelais ir siuntė juos į frontą, kaip apsaugą kariams. Vėliau pradėjo tapyti paveikslus su angelais. Dailininkė pasakojo, kad angelai neturi aiškių veido bruožų, bet jų sparnai turėtų nušluoti visą blogį, t. y. karą, nuo Ukrainos žemės. Edukacijoje dalyvavo Rietavo M.K. Oginskio meno mokyklos (mokytoja Stanislava Šarkauskaitė) ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos (mokytoja Rima Drevinskienė) mokiniai. Jie piešė savo įsivaizduojamus angelus. Taip pat užrašė palinkėjimus ir nupiešė piešinukus, kuriuos Nomeda Čiurlionytė perduos į frontą Ukrainos kariams.

Vėlyvą popietę renginys tęsėsi Rietavo kultūros centre. Prieš renginį buvo galima apžiūrėti Nomedos Čiurlionytės tapybos darbų parodą „Angelų vienybė“ ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos dailės mokytojos Rimos Drevinskienės mokinių piešinių parodą ,,Čiurlionio atspindžiai Rietave“. Popietę pradėjo menotyrininkė iš Druskininkų Aušra Česnulevičienė edukaciniu pasakojimu  ,,Čiurlioniai. Gyvenimas muzikoje“. Juo menotyrininkė perteikė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio šeimos pagarbą muzikai ir naujausius tyrinėjimus apie jų turėtus muzikos instrumentus ir vargonus, atrastus Kabelių (Varėnos r. sav.) bažnyčioje, kuriais grojo M.K. Čiurlionio tėvas. Renginį tęsė pianistė iš Ukrainos Anastasija Stovbyr, kuri dabar gyvena Italijoje, bet dažnai koncertuoja tėvynėje, o dabar atvyko į Lietuvą. Koncertinėje programoje „Dialogai su Čiurlioniu“ ji atliko M.K. Čiurlionio bei šiuolaikinių Ukrainos kompozitorių kūrinius. 

   

Audronė Gečienė

muziejininkė-edukatorė

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus


Renginio akimirkos >>


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Gegužė
    2024     

 


 


  

  

  

  

       

  

   





  

 

 

 

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)