2018 m. sausio 19 d., penktadienis
Paieška2017-06-12
2017-06-09 Įvyko "Lietuvos muziejų kelias 2017" renginys

Birželio 9 d., į Rietavo Oginskių kultūros muziejaus organizuotą renginį ,,Lietuvos muziejų kelias 2017. Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ susirinko ne tik gausus būrys rietaviškių, bet ir svečiai iš Telšių, Varnių, Šilalės. Pristatęs popietės programą ir pasidžiaugęs visų Lietuvos muziejų bendro projekto „Lietuvos muziejų kelias“ prasmingumu, muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas akcentavo Lietuvos Nepriklausomybės kūrėjus vienijusią idealizmo dvasią, kurią būtina iš naujo atrasti, permąstyti ir perimti kaip estafetę Lietuvos išlikimo kelyje, stovint prieš XXI amžiaus egzistencinius iššūkius. Priminęs, kad popietės programoje yra numatytos dviejų teminių parodų sutiktuvės direktorius pirmąją parodą ,,1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto signatarai ir 1918-1940 m. Lietuvos Respublikos vyriausybės“ pakvietė pristatyti parodos sumanytoją ir kuratorių, vieną aktyviausių Lietuvos Atgimimo idėjos populiarintojų Žemaitijoje, Šilalės rajono, Žadeikių seniūnijos seniūną Faustą Meiženį. Apžvelgęs pirmuosius Nepriklausomos Lietuvos valstybingumo žingsnius, F. Meiženis renginio dalyvių dėmesį atkreipė į gražiai įrėmintą Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopiją, kurią prof. dr. Liudas Mažylis padovanojo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejui prieš keletą savaičių Žemaičių vyskupystės muziejaus skyriuje įvykusio susitikimo metu.

Prasmingomis įžvalgomis apie mūsų atsakomybę už tolimesnę Lietuvos valstybingumo raidą pasidalino Rietavo šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios klebonas Antanas Gutkauskas ir Žemaičių vyskupystės muziejaus vedėjas Antanas Ivinskis.

Šviesų teminį akcentą ekspozicijai suteikė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinių piešinių parodėlė ,,Mano autografas Lietuvos 100-čio metraštyje“. Muziejininkės edukatorės  Audronės Gečienės ir gimnazijos dailės mokytojos Rimos Drevinskienės paskatinti mokiniai piešė jiems svarbius Lietuvos šimtmečio istorijos įvykius.

Antroji renginio dalis buvo skirta Žemaičių muziejaus ,,Alka“ projekto ,,Senosios grafikos perlai iš Žemaitijos dvarų paveldo“ kilnojamos parodos sutiktuvėms. Šią parodą pristatė projekto vadovė ir parodos kuratorė – Daiva Lukšienė, Žemaičių muziejaus ,,Alka“ istorijos skyriaus ikonografijos poskyrio vyr. muziejininkė. Ji visus renginio dalyvius ne tik supažindino su senosios grafikos kūriniais, kurie 1940 m. iš įvairių Žemaitijos dvarų buvo suvežti į „Alkos“ muziejų, bet ir vaizdingai perteikė charakteringus šiuos darbus kūrusių autorių biografijos bruožus. (Paroda muziejuje veiks iki 2017 m. rugpjūčio 6 d.)

Baigiantis parodos pristatymui Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Elvyra Spudytė bei Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas pasirašė tolesnio bendradarbiavimo sutartį, buvo pasikeista vertingais istorinės atminties leidiniais. Muziejininkų neformalaus bendravimo metu, buvo diskutuojama dėl Žemaitijos regiono muziejų bendradarbiavimo perspektyvos, siekiant kuo efektyviau puoselėti plačiosios visuomenės istorinę atmintį ir solidarumą tolesniame Lietuvos valstybingumo raidos kelyje.

Vėliau muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas kolegas pakvietė apžiūrėti muziejaus nuolatines ekspozicijas, taip pat susipažinti su atkuriamos Oginskių dvaro sodybos istorija. Ypač šilto svečių dėmesio sulaukė ant buvusių rūmų pamatų eksponuojama Oginskių rezidencijos Rietave istorinių fotografijų lauko ekspozicija, priešais kolonadą 2015 m. iškilęs M. K. Oginskio ir jo palikuonių atminimui skirtas paminklas, kurį sukūrė skulptorius Regimantas Midvikis. Maloniai nuteikė ir kryptingai atkuriamo pietinio rūmų parterio vaizdas, nuo oranžerijos kalnelio atsiverianti vakarinių parko prieigų panorama.

 

Renginio fotografijos svetainės galerijoje >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8~448) 68992
Faksas (8~448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Sausis
    2018     


 
  

   

          

 


  

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)